بررسی نسل ششم استوریج HPE MSA

معرفی استوریج HPE MSA G6:

شرکت HPE  ،ذخیره ساز MSA  نسل ششم خود را به تازگی معرفی نمود. این استوریج ها در سه رده و دو نوع شاسی به بازار عرضه شده اند. این دسته ذخیره سازهای SAN STORAGE Entry-level  شرکتHPE محسوب میشوند و قابل استفاده برای سرویسها و یا کسب و کارهای کوچک تا متوسط میباشد.که در این مستند به بخشی از امکانات آنها می پردازیم.

 استوریج MSA  نسل ششم:

        ·      HPE MSA 1060

        ·      HPE MSA 2060

        ·      HPE MSA 2062

امکان استفاده از هاردهای LFF و  SFF  در استوریج  :MSA Gen6

 استوریج های MSA G6 از دو نوع شاسی LFF  با حداکثر 12 ديسک 3.5 اينچ و شاسيSFF  از حداکثر 24 ديسک 2.5 اينچ پشتيباني ميکند. دیسک های 2.5 اینچ در ظرفيت هاي 6 تا 16 ترابايت با سرعت 7.2k ، 15Kو ديسک های 2.5 اینچ در ظرفيت هاي  600GBتا 2.4TB  با سرعت 10K  و 15K  توليد ميشوند.

ضمنا ميتوانيد براي بهره گيري از تعداد ديسک بيشتر از محفظه هاي هارد يا همان انکلوژر  LFF or SFFاستفاده نمایید.

سه پورت موجود بر روی MSA G6 :

کاربر ميتواند با توجه به زيرساخت ديتاسنتر خود يکي از اين سه مدل را انتخاب نمايد:

·     16Gb Fibre Channel

·      10Gb iSCSI SFP+

·      12Gb SAS5

PORTMSA2060

 قابلیت های جدید ذخیره سازهای MSA نسل ششم:


1) این ذخیره سازه ها ، دارای یک پلتفرم جدید سخت افزاری بر مبنای منابع بیشتر برای ویژگی هایی مانند  Tiering2.0 ، ساختارجدید امنیت اطلاعات بر روی RAID(MSA-DP+) ، رابط کاربری جدید و بهینه سازی شده برای کاربرد بیشتر و قابلیت مدیریت دستگاه از طریق  RESTful .

2) افزایش عملکرد Array با ۴۵%  رشد IOPS و ۷۰% Sequential Throughput در مقایسه با نسل ۵ این محصول قابل مشاهده است که این بستگی مستقیم به پروتکل ها دارد.

3) شتاب در برنامه ها به صورت مقرون به صرفه برای کسب و کارهای کوچک و متوسط با ارائه میزان انتقال اطلاعات تا بیش از ۳۲۵٫۰۰۰ IOPS امکان پذیر شده است.

4) قابلیت ایجاد زیرساخت متنوع از دیسک گروه های جدید تحت عنوان MSA-DP+ که قابلیت دسترسی را افزایش می دهد، زمان بازسازی  (Rebuild Time)برای RAID ها RAID 0, 1, 5, 6, 10 به طرز چشمگیری کاهش میدهد و عملکرد را بهبود بخشیده و راه اندازی دستگاه را ساده تر میکند ( بصورت خودکار درایوهای جایگزین مشخص شده را تخصیص می دهد) و امکانات برای ساخت Pool های بیشتری را فراهم میسازد.

پورت های رابط  Host، ۱۶Gb FC، ۱۰ GbE  iSCSI یا ۱۲Gb  SAS وجود دارد که بستگی به مدل دستگاه می تواند متفاوت باشد.

5) قابلیت های نرم افزاری و مدیریتی:

Thin Provisioning

Space Reclamation

Thin Rebuild 

Performance Tier 

Standard Tier

Archive Tier 

Snapshot

Remote Snaps

Volume Copy 

پشتیبانی میشوند.

6) نسل ششم این مدل های 2060 و2062 امکان اضافه شدن حداکثرتا ۹ انکوژر LFF or SFF  را خواهد داشت

نتیجه گیری:

در این مقاله به معرفی ذخیره ساز MSA نسل ششم شرکت HPE پرداختیم. این استوریج در سه نوع 1060 و 2060 و 2062 به بازار عرضه شد. مانند نسل های قبلی خود در دو نوع شاسی SFF و LFF معرفی شد. در صورتي که بخواهيد روي  شاسي  LFF از اس اس دي استفاده کنيد مي توانيد از ديسکHPE MSA 1.92TB SAS 12G Read Intensive LFF (3.5in)  و روی شاسی SFF از ديسکهاي  SSD  از ظرفيت هاي 960GB  تا3.84TB  بهره ببريد. از مهمترین ویژگی های جدید MSA نسل ششم میتوان به تکنولوژی Raid جدید تحت عنوان MSA DP+ اشاره کرد.  

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن