چین از جدیدترین ابررایانه خود رونمایی کرد که دارای پردازنده تازه‌ای با 384 هسته است و می‌تواند بیش از 13 تریلیون عملیات را در یک ثانیه انجام دهد. پردازنده مرکزی Sunway SW26010 Pro مورد استفاده این ابررایانه توسط چین ساخته شده و هدف آن تقویت قابلیت‌های ابررایانه‌ای این کشور و همچنین کاهش وابستگی به فناوری خارجی است. البته به گفته کارشناسان، این پردازنده درحال‌حاضر با چالش‌های مربوط به حافظه کش و عملکرد حافظه مواجه است.

istockphoto 1217150964 612x612 1

بااین‌وجود، پردازنده Sunway SW26010 Pro دارای معایبی است. به‌ عنوان مثال، این پردازنده ظاهراً دارای حافظه کش محدودی است که این امر می‌تواند روی عملکرد ابررایانه تأثیر بگذارد. زیرسیستم حافظه CPU نیز ظاهراً کافی نیست و برای پشتیبانی از پهنای باند بالا باید افزایش پیدا کند. همان‌طور که کارشناسان توضیح داده‌اند، وجود این مشکلات باعث می‌شود که مقیاس‌پذیری و کارایی CPU و البته ابرکامپیوتر محدود شود.

با این همه، پردازنده مرکزی Sunway SW26010 Pro یک دستاورد قابل‌توجه برای صنعت ابررایانه چین محسوب می‌شود که برای رقابت با رهبران سراسر جهان درحال توسعه پردازنده‌ها و سیستم‌های خود است. ماه گذشته، دولت بریتانیا اعلام کرد که قصد دارد با انجام یک سرمایه‌گذاری 273 میلیون دلاری، قدرتمندترین ابررایانه خود با نام Isambard-AI را بسازد که یکی از برترین ابررایانه‌های هوش مصنوعی جهان خواهد بود.

شما میتوانید در صورت نیاز به خرید سرور و ذخیره ساز ، متعلقات آنها اعم از سی‌پی‌یو، هارد، رم، کارت شبکه و … و همچنین مشاوره رایگان ، طراحی و نصب و راه اندازی محصولات اورجینال HPE و EMC ، همچنین مشاوره و تامین بهترین زیرساخت های سخت افزاری (…,Rack، Server Storage, Synergy, 3PAR, Switch ) برای اتاق سرور، با مشاوران ما در بخش فروش سرور (تلفن 88500466) متناسب با نیاز سازمان خود تماس حاصل فرمایید.

دایاسرور، تخصصی ترین مرکز فروش و پشتیبانی محصولات HPE و EMC

Untitled