باتری HPE Smart Storage Battery از سرورهای نسل 9 به بعد در سبد محصولات اچ پی قرار گرفته است. این قطعه، کار برق‌رسانی به تمام کنترلرهای Smart Array که از Cache  FBWC( Flash Back Write Cache) استفاده می‌کنند، به عهده دارد.باتری HPE Smart Storage Battery علاوه بر کنترلرها، می‌تواند منبع برق backup برای  HPE VNDIMM ها نیز باشد. برای پشتیبانی از چندین  device، تنها یک باتری برای هر سرور لازم است.در کنترلرها، با وجود باتری HPE Smart Storage Battery اگر برق قطع شود، برق کش تامین شده و دیتای آن روی فلش ذخیره می‌شود تا اطلاعات و دیتا با قطع برق از بین نرود.

می‌دانیم که وقتی برای Smart Array ها Cache وجود دارد، از Write Back Cache استفاده می‌شود.در NVDIMM ها با قطع برق، محتوای DRAM به Non-Volatile NAND flash منتقل می‌شود. HPE Smart Storage Battery در پرولیانت سرورهای ML و DL و SL می‌تواند چند device مجزا را در سیستم پشتیبانی کند. در سرورهای قبل‌تر از نسل 9، برای هر کنترلر از باتری‌های Supercap جداگانه استفاده می‌شد ولی اکنون HPE Smart Storage Battery جایگزین آنها شده است که در کنترلرهای Performance RAID استفاده می‌شوند.

مقایسه باتری HPE Smart Storage Battery و  Supercap ها

راهکار HPE Smart Storage Battery که از FBWC پشتیبانی می‌کند، و در مقایسه با Supercap های مجزا، مزایای بسیاری دارد مثلا برق بیشتری برای بکاپ فراهم می‌کند. یعنی هر باتری 96 واتی HPE Storage Battery می‌تواند برق کافی برای backup  گیری را حتی برای Cache  بزرگ 4 گیگی در کنترلرها تامین کند. Backup  گیری از Cache 4 گیگی در ماژول فلش، یک دقیقه زمان می‌برد. این زمان نزدیک به حداکثر زمانی است که Supercap های هر کنترلر در سیستم‌های نسل 8 داشتند.پس ظرفیت باتری HPE Smart Storage Battery از باتری‌های قدیمی‌تر بیشتر است زیرا Cache قدیمی حداکثر 2 گیگابایت بودند اما حالا ظرفیت Cache به 4 گیگابایت رسیده است پس باتری باید ظرفیت لازم برای کپی کردن اطلاعات روی فلش را داشته باشد.برای پشتیبانی از چندین device، تنها یک باتری Smart Storage برای هر سرور لازم است.

 چند نکته درباره باتری Smart storage

 وضعیت این باتری را می‌توان در iLO مانیتور کرد: Serial Number، Status، Spare Part، وات و فریمور باتری.این قطعه تا 50 درجه سانتی گراد می‌تواند کار کند اما هر چه در دمای بالاتری نگه داشته شود، طول عمر کمتری خواهد داشت.باتری HPE Storage Battery در واقع یک باتری Lithium-ion و Low-Halogen است.

 انواع باتری HPE Smart Storage Battery

باتری HPE Smart Storage Battery در دو نوع قابل تهیه است:12 واتی: باتری 12 واتی می‌تواند تا 3 دیوایس مجزا را در سیستم پشتیبانی کند و مخصوص پرولیانت سرورهای BladeSystem و پرولیانت سرور Apollo XL230k Gen10 است.96 واتی: باتری 96 واتی می‌تواند تا 24 دیوایس مجزا را در سیستم پشتیبانی کند و مخصوص Proliant سرورهای ML و DL و SL است.