اینتل به‌دنبال ارائه‌ی راهکاری نرم‌افزاری با هدف بهره گرفتن از قدرت هوش مصنوعی برای بررسی چهره و زبان بدن دانش‌آموزان است.

طبق پروتکل، این راهکار به‌عنوان بخشی از محصول نرم‌افزاری Class توزیع خواهد شد و هدف آن کمک به تکنیک‌های آموزشی معلمان است. این فناوری به آموزگاران اجازه می‌دهد حالات ذهنی استنتاج‌شده توسط هوش مصنوعی (مثل کسالت، حواس‌پرتی یا سردرگمی) هریک از دانش‌آموزان را مشاهده کنند. اینتل قصد دارد در نهایت این برنامه را در بازارهای بیشتری ارائه دهد. بااین‌حال، فناوری اینتل با مخالفت‌هایی مواجه شده و بحث‌های در رابطه با هوش مصنوعی، علم، اخلاق و حریم‌خصوصی ایجاد کرده است.

هوش مصنوعی اینتل آموزش نوین را دگرگون می کند
فناوری مبتنی‌بر هوش مصنوعی اینتل که با مشارکت Classroom Technologies توسعه یافته است، ازطریق محصول نرم‌افزاری Class که با پلتفرم Zoom یکپارچه شده، ارائه می‌شود. هرزمان که کلاس‌های دیجیتال ازطریق برنامه‌ی ویدئو کنفرانس برگزار شود، می‌توان از فناوری اینتل برای طبقه‌بندی زبان بدن و حالات چهره‌ی دانش‌آموزان استفاده کرد.

مایکل چیس، یکی از بنیان‌گذاران و مدیرعامل Classroom Technologies با استناد به تجربیات معلمان پس از تدریس راه‌دور در طول دوره‌ی همه‌گیری کرونا، امیدوار است که نرم‌افزار این شرکت، بینش‌های بیشتری به آموزگاران ارائه دهد و درنهایت تجربه‌ی یادگیری راه‌دور را بهبود بخشد.

هوش مصنوعی اینتل آموزش نوین را دگرگون می کند
این نرم‌افزار جریان‌های ویدئویی دانش‌آموزان را به‌همراه اطلاعات متنی و بلادرنگ به موتور هوش مصنوعی وارد می‌کند؛ این فرایند به نرم‌افزار اجازه می‌دهد درک دانش‌آموزان از موضوع را طبقه‌بندی کند. سنم اصلان، دانشمند پژوهشی در اینتل که در توسعه‌ی این فناوری مشارکت داشته است می‌گوید هدف اصلی این تکنولوژی، بهبود جلسات تدریس یک‌به‌یک با اجازه دادن به معلم برای واکنش لحظه‌ای به وضعیت ذهنی هر دانش‌آموز است.

سیستم‌هایی مثل فناوری هوش مصنوعی جدید اینتل می‌توانند مفید واقع شده و معلمان را وادار کنند تا سؤالات درست را از دانش‌آموزی که درحال‌حاضر مشکل دارد، در زمان مناسب بپرسند.

البته این فناوری با در نظر گرفتن نحوه‌ی استفاده‌ی آموزگاران از آن برای اطلاع‌رسانی نظرات خود درمورد دانش‌آموزان، می‌تواند برای عملکرد، رفاه و حتی موفقیت‌ تحصیلی دانش‌آموزان مضر باشد.