بخش SSD اینتل با قیمت 9 میلیارد دلار واگذار شد

اس‌کی هاینیکس (SK Hynix) تامین‌کننده نیمه‌هادی تراشه‌های DRAM و حافظه فلش مستقر در کره جنوبی، مرحله اول خرید کسب و کار SSD و NAND اینتل را با ارزش ۹ میلیارد دلار به پایان رسانده است.

اینتل با وجود این قرارداد می‌تواند از کسب و کار کم سود و سرمایه‌بر حافظه‌های فلش که با نوسانات قیمت زیادی مواجه می‌شود، خارج شده تا تمرکز بیشتری روی سایر تجارت‌های خود داشته باشد.
ارزش کل معامله ۹ میلیارد دلار است و در دو مرحله انجام خواهد شد. در مرحله اول که اکنون تکمیل شده است، کارخانه تولید نیمه هادی اینتل، در دالیان چین به SK Hynix واگذار خواهد شد که این امر شامل انتقال برخی کارکنان و مالکیت معنوی آن می‌شود.

خروج اینتل از تجارت کم سود ssd
با این حال، مرحله دوم این انتقال تا قبل از سال ۲۰۲۵ تکمیل نخواهد شد. تا آن زمان، اینتل همچنان در کارخانه دالیان به تولید ویفرهای NAND مشغول خواهد بود. زمانی که قرارداد بین این دو شرکت نهایی شود، اینتل دیگر حافظه فلش NAND تولید نخواهد کرد و قصد دارد در سال‌های آینده روی تولید ورک استیشن فعالیت داشته باشد.
SK Hynix قصد دارد قسمت خریداری شده از اینتل را به عنوان یک شرکت تابع جدید با نام Solidgm مدیریت کند. این نام انعکاسی از یک الگوی جدید در ذخیره سازی درایوهای جامد محسوب می‌شود. Solidgm توسط رابرت کروک که سابقه فعالیت در بخش SVP و GM گروه حافظه‌های غیر فرار اینتل را دارد مدیریت خواهد شد. مقر این شرکت شهر سن خوزه در ایالت کالیفرنیا می‌باشد.