سامسونگ به‌دنبال عرضه‌ی رم‌های ۳۲ گیگابایتی DDR5 و ۱ ترابایتی DDR5-7200 در سال‌های ۲۰۲۳ و ۲۰۲۵ است.سامسونگ قصد دارد با هدف پشتیبانی از نسل بعدی پلتفرم‌ های سرور اینتل و AMD سری جدیدی از رم‌های سرور DDR5 را که از اولین حافظه‌ ی ۵۱۲ گیگابایتی RDIMM/LRDIMM برخودار است و برپایه‌ ی دستگاه‌های ۱۶ و ۲۴ گیگابایتی DDR5 کار می‌کند، روانه‌ی بازار کند.

رم‌های ۱ ترا سامسونگ

سامسونگ قدم نوآورانه‌ ی بعدی‌ اش در دنیای DDR5 ها را اوایل ۲۰۲۳ با عرضه‎‌ ی یک آی سی رم ۳۲ گیگابایتی برمی ‌دارد که به این شرکت اجازه می ‌دهد به فناوری ساخت ماژول ۱ ترابایتی در اواخر ۲۰۲۳ یا اوایل ۲۰۲۴ دست یابد. در همین حال، سامسونگ به‌ دنبال عرضه‌ ی آی سی‌هایی با سرعت انتقال داده‌ ی ۷۲۰۰ مگاترانسفر بر ثانیه است.
ویژگی ‌های فناوری DDR5 استاندارد JEDEC مزایای بسیاری را به پلتفرم‌های سرور می‌دهد. علاوه‌ بر بهبود مقیاس ‌پذیری عملکرد، ظرفیت‌ تراشه و ماژول نیز به‌همراه اتکاپذیری بهبود می‌یابد و روش‌های جدیدی را برای ارتقای عملکرد در پی دارد.
اما اگرچه ظرفیت حافظه بسیار مهم است، سرعت آن نیز برای کاربران بسیار حیاتی است. به‌همین دلیل، سامسونگ سخت تلاش می‌کند تا عملکرد حافظه‌های DDR5 را بهبود بخشد.

منبع : زومیت

دایاسرور، تخصصی ترین مرکز فروش و پشتیبانی محصولات HPE و EMC 

Untitled