به گفته ایلان ماسک در تاریخ 8 مهر در رویداد AI DAY رباتی از شرکت تسلا معرفی خواهد شد که باعث تعجب و حیرت مردم میشود.
این ربات که “اپتیموس” نام دارد در انتهای ماه میلادی آینده (۳۰ سپتامبر) قرار است معرفی شود.
مدیرعامل تسلا در جلسه اخیر خود با سهام‌داران شرکت، تصویری از دستان ربات اپتیموس که به شکل قلب درآمده را به نمایش گذاشت. در حال حاضر اطلاعات زیادی از اپتیموس در دسترس نیست، اما ماسک گفته این ربات کارهایی را انجام خواهد داد که برای انسان‌ها خسته‌کننده‌اند. ربات تسلا در واقع قرار است همراهی برای انسان‌ها باشد.
ماسک افزود: «فکر کنم مردم در بخش دوم AI Day حیرت‌زده خواهند شد، اما انتهای ماه آینده [میلادی] در این باره حرف می‌زنیم، اتفاقات جذاب زیادی قرار است رخ بدهد.»

اپتیموس

ربات اپتیموس تسلا کیست؟

ربات تسلا با قد ۱۷۲ سانتی‌متر و وزن ۵۶ کیلوگرم از همان کامپیوتر Autopilot استفاده خواهد کرد که در خودروهای برقی این شرکت وجود دارد. این سیستم اجازه می‌دهد ربات اشیاء جهان واقعی را تشخیص دهد. البته اپتیموس قرار است حسگرها و عملگرهای مخصوص خودش را داشته باشد.

این ربات می‌تواند ۶۸ کیلوگرم وزنه را در جا بلند کند و حداکثر ۲۰ کیلوگرم بار را جابه‌جا نماید. سرعت حرکت این ربات ۲.۲ متر بر ثانیه است و دستانی شبیه انسان‌ها دارد و با کمک حسگرهای خود می‌تواند اطرافش را ببیند. ماسک تابستان پارسال درباره اپتیموس گفته بود: «می‌توانید با این [ربات] حرف بزنید و بگویید ‘لطفا به فروشگاه برو و برای من این اقلام را بخر.’»