چه سرور هایی در بازار ایران فروش بالایی دارند؟

در این مقاله قصد داریم تا به معرفی شرکت هایی که در حوزه فروش سرور فعالیت میکنند و در ایران پر طرفدار هستند بپردازیم.یکی از اولین نکاتی که در هنگام خرید سرور باید به آن توجه داشته باشید پشتیبانی و خدمات پس از فروش آن میباشد. اگر شما سروری را که انتخاب می کنید پر طرفدار و پر فروش نباشد، قطعا کارشناسان فنی آن نیز کمتر می باشد.
وجود کارشناسان فنی در این حوزه بسیار حائز اهمیت میباشد؛ زیرا سرور یک ماژول سخت افزاری می باشد که از اجزائ الکترونیکی و مکانیکی تشکیل شده است و احتمال خرابی در آن بسیار بالا می باشد. اگر سروری که انتخاب میکنید از برند معتبری نباشد قطعا پشتیبانی مناسبی هم نخواهد داشت و در صورت بروز مشکل و خرابی کارشناسان فنی که قادر به تعمیر آن می باشند نیز کمتر می باشد. بنابراین بهتر است در هنگام خرید سرور به دنبال پرفروش ترین ها باشید تا در صورت خراب شدن قطعات امکان تعمیر و تعویض ساده آن ها وجود داشته باشد.
شرکت های زیادی در حوزه فروش سرور فعالیت میکنند مانند HPE ، DELL EMC ، ASUS ، Lenovo و … . در این مقاله به بررسی رتبه اول و دوم بازار میپردازیم.

پر فروش ترین سرور در بازار ایران

 

1) Hewlett Packard Enterprise

شرکت HPE یکی از بزرگترین شرکت ها در حوزه فناوری اطلاعات در دنیا محسوب می شود . این شرکت هم اکنون جزو رده اول و پرفروش ترین و محبوب ترین سرور در ایران میباشد. این شرکت با کسب اکثریت سهم بازار ایران در رتبه نخست فروش سرور در ایران قرار گرفته است.
سرور های شرکت HPE به سه دسته سرور های DL و ML و BL تقسیم بندی می شود.
سرور های DL که به اصطلاح به آن سرور های رکمونت می گویند, به دلیل اینکه این سرور ها در رک نصب میشوند.
از سرور های قوی سری DL می توان به سرور های DL380 و DL580 و سرور های جدیدتر DL380 G10 PLUS را نام برد.
سرور سری ML که این مدل سرور ها ایستاده ( tower ) هستند؛ از قوی ترین مدل آن می توان ML350 را نام برد.
سرور های سری BL یا سرور های تیغه ای به صورت کاملا ماژولار و فشرده طراحی شده اند و نحوه قرار گیری این سرور ها به صورت مجموعه ای بوده و تعداد 8 یا 16 عدد داخل محفظه های مخصوصی به نام Enclosure در رک قرار می گیرد.

2) شرکت Dell EMC :

این شرکت هم سابقه بسیار زیادی در حوزه فروش سرور و تجهیزات شبکه در جهان دارد.
این شرکت در رتبه دوم جهانی در حوزه فروش سرور می باشد. از آنجایی که در ایران شرکت HPE بیشترین سهم بازار را گرفته است. اما این شرکت نیز در رتبه دوم بعد از HPE قرار گرفته است. در واقع میتوان گفت اگر بنا بر هر دلیلی شرکت HPE انتخاب اول نباشد شرکت DELL EMC انتخاب بعدی می باشد.
سرور های DELL EMC به دو دسته Dell PowerEdge Tower و Dell PowerEdge Rack تقسیم بندی می شوند.

خرید سرور، ذخیره ساز، تجهیزات و مشاوره در زمینه زیرساخت های سخت افزاری اتاق سرور :

شرکت دایاسرور از سال 1383، فعالیت خود را با عرضه سرورها و تجهیزات قدرتمند HP آغاز نمود و در حال حاظر دارای یکی از کاملترین مجموعه تجهیزات سرور و ذخیره ساز HP و EMC و متعلقات آن می باشد.
شما میتوانید در صورت نیاز به خرید سرور و ذخیره ساز ، مشاوره رایگان ، طراحی و نصب و راه اندازی محصولات اورجینال HPE و EMC ، همچنین مشاوره و تامین بهترین زیرساخت های سخت افزاری (…,Rack، Server Storage, Synergy, 3PAR, Switch ) برای اتاق سرور، با مشاوران ما در بخش فروش سرور (تلفن 88500466) متناسب با نیاز سازمان خود تماس حاصل فرمایید.