رفتار تهاجمی ربات شطرنج باز

در مسابقات شطرنج آزاد مسکو پسری 7 ساله به نام کریستوفر که یکی از قهرمانان زیر 9 سال روسیه به حساب می آید، در مسابقه با بازوی رباتیک شطرنج باز، هنگامی که برای انجام یک حرکت سریع منتظر گذشت زمان لازم برای تکمیل عملکرد ربات نشد، با رفتار تهاجمی ربات شطرنج باز روبرو شد و این امر منجر به شکستن یکی از انگشتان او شد .

طبق گزارش‌های موجود، بازوی رباتیک مبتنی بر هوش مصنوعی که در حال انجام بازی شطرنج بوده با این پسر بچه بوده، بلافاصله پس از حرکت ناخواسته بازیکن جوان، انگشت او را گرفته و با قدرت زیادی فشار داده است. هرچند اطرافیان پسر بلافاصله نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند، اما موفق نشدن تا از شکستگی انگشت بازیکن جوان جلوگیری کنند.

«سرگئی لازارف»، رئیس فدراسیون شطرنج مسکو درباره این خبر توضیح می‌دهد:
«ما این ربات را اجاره کرده‌ایم و قبلا برای مدت زیادی در بسیاری از مکان‌ها همراه با متخصصان آزمایش شده است. ظاهرا این بار اپراتورها از آن غافل شده‌اند. زمانی که کودک مهره را حرکت می‌دهد، سپس باید به ربات زمان داد تا واکنش خود را نشان دهد. اما این بار پسر کمی عجله کرد و ربات دست او را گرفت.»
صنعت رباتیک در چند سال گذشته، پیشرفت بسیار زیادی کرده است. در چند خبر گذشته در سایت ، نمونه‌های از این بازوهای رباتیک رونمایی شده بود. برای مثال یک بازوی رباتیک به یک مرد فلج کمک کرده بود که تنها با ذهن خود غذا بخورد.