آنچه در این مقاله می‌خوانید :

چراغ health چیست ؟

چراغ‌های سلامت سرور به عنوان نشانگرهای وضعیت عمومی سرور استفاده می‌شوند. نوع و تعداد چراغ‌ها ممکن است بسته به مدل و ساختار سرور متفاوت باشد.  چراغ health یا سلامت سرور نشانگر وضعیت کلی سلامت سیستم است. این چراغ معمولاً در صورت عملکرد درست و سالم سرور روشن و به رنگ سبز است. در صورت وقوع مشکلات و خطاهای داخلی و اختلال در عمکرد بخش‌های مختلف سرور، ممکن است رنگ این چراغ تغییر کند.

اگر رنگ این چراغ سبز باشد، نشانگر این است که سرور در سلامت کامل است. در واقع بصورت عادی این چراغ باید سبز رنگ و ثابت باشد. اگر هر رنگی به جز رنگ سبز مشاهده شد، نشان از اشکال فنی در سرور اچ پی است.

انواع وضعیت چراغ Health سرور می‌تواند در حالت‌های زیر باشد:

سبز کامل :  نشانگر این است که سرور در سلامت کامل است.

سبز چشمک زن : ILO  در حال راه‌اندازی مجدد است.

نارنجی ( کهبرایی ) چشمک زن : هنگامی که اخطاری در سرور وجود داشته باشد، و یا مشکلی که می‌تواند اختلال در کارکرد سرور ایجاد کند.

قرمز چشمک زن : سرور با مشکل بحرانی روبرو شده است. سریعتر در صدد رفع آن اقدام کنید.

همچنین شما می‌توانید مقاله زیر را نیز مطالعه کنید :

نشانگرهای LED در سرور اچ پی DL380 Gen10

اگر چراغ health یا سلامت سرور نارنجی چشمک زن شد چه کنیم؟

هنگامی که چراغ health یا سلامت شما به رنگ نارنجی چشمک‌زن درآمد به این معناست که اختلال در کارکرد سرور شما بوجود آمده است. مانند قطع شدن برق ورودی یکی از پاورها

برای پی بردن به این مشکل شما باید ILO سرور را باز کنید تا به مشکل پیش آمده پی ببرید.

اگر با ILO در سرورهای اچ پی آشنایی ندارید میتوانید به لینک آموزش ILO چیست ؟ و نسل مختلف ILO ها؟ مراجعه کنید.

اگر IP ورود به ILO را ندارید می‌توانید از طریق نرم افزار Advanced IP Scanner یا از طریق DHCP    Server   فعال شبکه ببینید که ILO سرور اچ پی چه IP گرفته است.

پس از اینکه IP اختصاص یافته به ILO را پیدا کردیم، کافیست در مرورگر این آی پی را وارد کنیم تا وارد صفحه ILO شویم.

همانند سایر تجهیزات از ما Username و Password میخواهد که بصورت پیشفرض   Administrator نام کاربری میباشد و رمز عبور ILO هم معمولا روی درب بالایی سرور ، یا در باکس کشویی مانند در جلوی سرور نوشته میشود.

بعد از لاگین، از قسمت Information تب Overview بخش Status وضعیت System Health را بررسی می‌کنیم.

در صورت وجود مشکل روی System Health کلیک می‌کنیم و مطابق شکل زیر به بخش System Information – Health Summary  می‌رویم. در این بخش در صورتی که مشکلی در سخت افزار وجود داشته باشد می‌توانیم از آن مطلع شویم.

چراغ health یا سلامت سرور چیست؟

برای بررسی لاگ‌های مربوط به اتفاقاتی که در سرور افتاده و رخ داده است ، مطابق شکل زیر به بخش Integrated Management Log یا IML می‌رویم. با بررسی لاگ‌های این بخش می‌توانیم در جریان مشکلات احتمالی قرار بگیریم و همچنین عیب‌یابی سرور را انجام دهیم.

چراغ health یا سلامت سرور چیست؟

کافیست که روی اخطار مورد نظر کلیک کنید ، آنگاه دلیل نارنجی شدن چراغ health سرور را خواهید دید.

اگر چراغ helth یا سلامت سرور قرمز چشمک زن شد چه کنیم؟

هنگامی که چراغ health یا سلامت شما به رنگ قرمز چشمک‌زن درآمد به این معناست که اختلالی حاد در سرور شما بوجود آمده است و یکی از بخش‌های سخت‌افزاری سرور شما مانند سوکت CPU  دچار مشکل حاد شده که باید فورا بررسی و رفع شود.

مراحل عیب‌یابی چشمک‌زن قرمز نیز مانند مرحله قبل از طریق ILO می‌باشد اما در این بخش ممکن است که دستگاه سرور شما به علت بوجود آمدن مشکل حاد خاموش شده باشد.

اما باید این نکته را بدانید که درصورت خاموش بودن سرور می‌توانید به ILO دسترسی داشته باشید و از طریق مراحلی که گفته شد به عیب یابی مشکل بوجودآمده بپردازید.

مشاوره رایگان در دایاسرور در صورت به مشکل خوردن سرور :

شرکت دایاسرور از سال 1383، فعالیت خود را با عرضه سرورها و تجهیزات قدرتمند HP آغاز نموده و در حال حاظر دارای یکی از کاملترین مجموعه تجهیزات سرور و ذخیره ساز HP و EMC و متعلقات آن می باشد.

شما میتوانید در صورت نیاز به خرید سرور و ذخیره ساز ، مشاوره رایگان ، طراحی و نصب و راه اندازی محصولات اورجینال HPE و EMC ، همچنین مشاوره و تامین بهترین زیرساخت های سخت افزاری (…,Rack، Server Storage, Synergy, 3PAR, Switch ) برای اتاق سرور، با مشاوران ما در بخش فروش سرور (تلفن 88500466) متناسب با نیاز سازمان خود تماس حاصل فرمایید.

دایاسرور، تخصصی ترین مرکز فروش و پشتیبانی محصولات HPE و EMC

Untitled