مایکروسافت قصد دارد تا سال 2024 در مصرف آب مرکز داده خود 5.7 میلیارد لیتر صرفه جویی کند!

شرکت مایکروسافت برای محیط های ابری و سرورهای مراکز داده خود به دنبال راهکارهایی برای کاهش مصرف انرژی و افزایش بازدهی بود که بابت حل این مشکل یک مرکز داده خود را به طور کامل در آب دریا فرو برد.
اکنون شرکت مایکروسافت قصد دارد تا سه سال آینده مصرف آب در مراکز داده خود را به شدت کاهش دهد. این شرکت در تلاش است تا حدود 5.7 میلیارد لیتر از آب مراکز داده خنک کننده تبخیری خود را در سطح جهان کاهش دهد و تا سال 2024 مصرف را تا 95درصد کاهش دهد.

مراکز-داده-آبی-مایکروسافت
این شرکت گفته که راه حل های سفارشی کاهش آب را برای محیط های مراکز داده خود توسعه میدهد. این کار را با کاشت یک منطقه جنگلی پست و تالاب در اطراف مراکز داده شمال هلند آغاز میکند که امیدار است بتواند عملکرد اکوسیستم را تا 75 درصد بازیابی کند. درحال حاظر شرکت مایکروسافت در حال بررسی عملکرد اکوسیستم در 12 منطقه مرکز داده است.
شرکت مایکروسافت در یکی از پست های وبلاگ خود گفته که هنوز درحال بررسی خنک کننده مایع و خنک کننده قوطه وری است.
بخشی از راهی که این شرکت مصرف آب را کاهش میدهد گرمتر کردن مراکز داده خود در بعضی مناطق است که میتواند به طور کامل استفاده از آب را برای خنک کردن در مناطقی مانند ، آمستردام ، دوبلین ، ویرجینیا ، و شیکاگو حذف کند و مصرف آب را در مناطق بیابانب مانند آریزونا 60 درصد کاهش دهد.

خرید سرور و ذخیره ساز و متعلقات از دایاسرور:

شرکت دایاسرور با بیش از 17 سال سابقه، فعالیت خود را با عرضه سرورها و تجهیزات قدرتمند HP آغاز نمود و در حال حاظر دارای یکی از کاملترین مجموعه تجهیزات سرور و ذخیره ساز HP و EMC و متعلقات آن می باشد.

شما میتوانید در صورت نیاز به خرید سرور و ذخیره ساز ، مشاوره رایگان ، طراحی و نصب و راه اندازی محصولات اورجینال HPE و EMCبا مشاوران ما در بخش فروش سرور (تلفن 88500466) متناسب با نیاز سازمان خود تماس حاصل فرمایید.