به گفته مرکز جامع علمی Hefei در چین :

“با استفاده از قدرت هوش مصنوعی، ما می ‌توانیم آموزش حزب را لیبرال کنیم. با بررسی نتایج آن، می‌توانیم اعضای خود را تشویق کنیم که بیشتر نسبت به حزب احساس قدردانی داشته باشند، به حرف‌های آن گوش دهند و عزم خود را برای پیروی از حزب تقویت کنند”.

نحوه کار فناوری هوش مصنوعی چین

براساس نشریه تلگراف یکی از ویدیوهای مربوط به این فناوری که اکنون حذف شده، توضیح می‌دهد که در آن یک محقق با لباس آزمایشگاهی خود وارد یک اطاقک شیشه‌ ای شده و در مقابل یک نمایشگر بزرگ می ‌نشیند و برخی مشخصه ‌های بیومتریک او مانند حالات چهره، پاسخ گالوانیکی پوست و پاسخ الکتروانسفالوگرافی مورد تجزیه ‌و ‌تحلیل قرار می‌گیرد.

با استفاده از قدرت هوش مصنوعی، ما می ‌توانیم آموزش حزب را لیبرال کنیم
سپس یک محتوای ویدیویی که در آن از حزب کمونیست چین تمجید شده، برای این محقق به نمایش گذاشته می‌شود تا هوش مصنوعی بر اساس نشانه‌های بیومتریک او، توصیه‌هایی شخصی خود برای آموزش بیشترش را ارائه می‌کند. حزب حاکم کمونیست چین به رهبری رئیس جمهور شی جین پینگ، اعتقاد دارد که «آموزش فکری و سیاسی» برای وفاداری حزب یک امر ضروری محسوب می‌شود.
در نهایت باید اشاره کرد که دولت چین در طول چند سال گذشته به دلیل استفاده از فناوری‌های پیشرفته ‌ای مانند دوربین‌های امنیتی با قابلیت تشخیص چهره تا برنامه‌ هایی که توسط اداره پلیس برای استخراج اطلاعات شخصی کاربران از موبایل آن‌ها استفاده می ‌شود، توسط سازمان ‌های نظارتی جهان زیر ذره‌بین قرار گرفته است و باید دید این فناوری جدید چه واکنش‌هایی را به همراه خواهد داشت.