اپل در جریان برگزاری کنفرانس WWDC 2023 محصول جدیدی به‌نمایش گذاشت که آغازگر دوران پسا-آیفون است و مهم‌ترین محصول این شرکت در ۱۰ سال اخیر محسوب می‌شود. این سیستم‌عامل کاملا جدید به‌نام ویژن او اس (visionOS) نام دارد.
visionOS ، لایه‌ای از محتواهای دیجیتالی را روی دنیای واقعی به‌نمایش می‌گذارد.

هدست واقعیت ترکیبی ویژن پرو اپل، امکان لذت بردن از تماشای فیلم و تلویزیون روی نمایشگر بسیار بزرگ مجازی را ارائه می‌دهد.

ویژن پرو روشی برای تماشای محتوای دیزنی است و کاربر را در محیطی مجازی فراگیر، غوطه‌ور می‌کند. بدین‌ترتیب به‌جای تماشای تلویزیون فیزیکی، احساس حضور در سالن واقعی سینما به کاربر القا می‌شود و مثلاً می‌توان در محیط احاطه‌شده با تپه‌های شنی بیابانی، محتوای مرتبط با آن را تماشا کرد. اپل در رویداد خود، بخش کوتاهی از The Mandalorian را به‌نمایش گذاشت که کاربر را به‌طور کامل در محتوای مذکور غرق می‌کند.

ویژن پرو اپل، هدست واقعیت ترکیبی
ویژن پرو توانایی اجرای بازی‌ها را نیز دارد و از کنترلرهای بازی پشتیبانی می‌کند. در یک نمونه مشاهده می‌شود که کاربری مشغول استفاده از هدست با کنترلر کنسول پلی استیشن ۵ سونی بود.

رونمایی visionOS اتفاقی مهم برای اپل و توسعه‌دهندگان این شرکت محسوب می‌شود. با عرضه‌ی عمومی ویژن پرو، شاهد تنوع بالایی از اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده‌ی جدید خواهیم بود. اپل می‌گوید هدست ویژن پرو اوایل سال ۲۰۲۴ با قیمت ۳٬۴۹۹ دلار عرضه می‌شود.

قیمت ۳٬۴۹۹ دلاری باعث می‌شود بسیاری از افراد توانایی تهیه‌ی ویژن پرو را نداشته باشند، اما اپل در گذر زمان می‌تواند نمایشگر میکرو اولد را در دسترس تعداد زیادی از مردم قرار دهد.

این نخستین باری نیست که نمایشگرهای میکرو اولد را می‌بینیم، اما نباید فراموش کنیم هیچ‌یک از شرکت‌های فعال در این بازار به اندازه‌ی اپل بزرگ نیستند.

دایاسرور، تخصصی ترین مرکز فروش و پشتیبانی محصولات HPE و EMC

Untitled