ساخت ابر رایانه برای پیش بینی بلایای طبیعی سیاره زمین در آینده :

شرکت انویدیا ( Nvidia ) یکی از بزرگترین شرکت های فناوری جهان و غول پردازنده های گرافیکی است که عموما آن را با محصولات جی فورس میشناسند.
این شرکت طراح و تولید کننده پردازنده های گرافیکی (GPU) می باشد.
انویدیا در سال های اخیر حضوری نسبی در بازار های دیگر نیز داشته است. یکی از دسته هایی که این شرکت در آن حضور پیدا کرده میتوان هوش مصنوعی را نام برد که در سال های اخیر بسیار در این زمینه فعالیت پیدا کرده است.
یکی از بازار هایی که شرکت انویدیا ( Nvidia ) در آن حضور دارد تولید زیرساخت های حرفه ای برای پردازش های موازی است. این زیرساخت ها در ابرکامپیوتر ها استفاده می شود.

ابر کامپیوتر انویدیا ( Nvidia )

حال این شرکت قصد دارد یک ابر رایانه جدید برای پیش بینی تغییرات اقلیمی آینده زمین بسازد.
این شرکت اعلام کرد که قصد دارد یک ابرکامپیوتر هوش مصنوعی جدید به نام Earth-2 (یا به اختصار E-2) و در آن سیستمی برای پیش بینی تغییرات آب و هوایی بسازد. این ایده می گوید که به دلیل پیشرفت در سه فناوری کلیدی، این ایده دیگر در حوزه علمی-تخیلی قرار ندارد . این سه حوزه عبارتند از: Deep learning (یادگیری عمیق)، استفاده از GPU برای تسریع اهداف علمی، پزشکی و Learning machine (یادگیری ماشین).

این ابر رایانه قصد دارد چالش‌هایی را که انسان‌های آینده ممکن است از نظر گرمایش جهانی و بلایای طبیعی ناشی از آن با آن مواجه شوند، ببیند و امیدوار است هشدارهای اولیه را به مناطق، کشورها و شهرهایی که می‌توانند بیشترین آسیب را ببینند، ارائه دهد.

ابر کامپیوتر انویدیا ( Nvidia )
مشکل پیش‌بینی تغییرات اقلیمی این است که بر خلاف پیش‌بینی آب‌وهوا، بازه زمانی بسیار بزرگ است و عوامل زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفت. انویدیا استدلال می کند که برای توسعه بهترین استراتژی ها برای کاهش اثرات تغییرات آب و هوا و سازگاری با تغییرات، جهان به مدل های آب و هوایی نیاز دارد که بتواند آب و هوا را در مناطق مختلف جهان در طول چندین دهه پیش بینی کند.

خرید سرور، ذخیره ساز، تجهیزات و مشاوره در زمینه زیرساخت های سخت افزاری اتاق سرور :

شرکت دایاسرور از سال 1383، فعالیت خود را با عرضه سرورها و تجهیزات قدرتمند HP آغاز نمود و در حال حاظر دارای یکی از کاملترین مجموعه تجهیزات سرور و ذخیره ساز HP و EMC و متعلقات آن می باشد.
شما میتوانید در صورت نیاز به خرید سرور و ذخیره ساز ، مشاوره رایگان ، طراحی و نصب و راه اندازی محصولات اورجینال HPE و EMC ، همچنین مشاوره و تامین بهترین زیرساخت های سخت افزاری (…,Rack، Server, Storage, Synergy, 3PAR, Switch ) برای اتاق سرور، با مشاوران ما در بخش فروش سرور (تلفن 88500466) متناسب با نیاز سازمان خود تماس حاصل فرمایید.