HPE با مشارکت شرکت alfanar (آلفانار یک شرکت عربی که عمدتاً در تولید محصولات ساختمانی الکتریکی، راه حل های EPC برای نیروگاه های معمولی و تجدیدپذیر، خدمات مهندسی وابسته و مهندسی طراحی مشغول است.) شعبه‌ای در شهر ریاض در کشور عربستان سعودی ایجاد کرده تا در سال 2024 سرورهای HPE ProLiant در جهان را تولید کند.

این‌طور به نظر می‌رسد که HPE با مشارکت alfanar هزاران سرور در سال از مجموعه سرورهای HPE ProLiant خود در بازار را در این شعبه از عربستان تولید خواهد کرد.

به طور خاص، این مرکز جدید در حال حاضر تصمیم بر این دارد که اکثر نیروی کار خود را از خانم‌های سعودی استخدام کند که این نیروها تحت یک طرح آموزشی دقیق با فناوری پیشرفته با کارشناسان جهانی HPE هستند.

عربستان در سال 2024 سرورهای HPE می‌سازد

به عنوان بخشی از برنامه «ساخت عربستان»، سرورهای HPE نشان «تکنولوژی عربستان» را خواهند داشت.

محمد الحیلی، مدیر عامل خاورمیانه در HPE  می‌گوید : «باز کردن تأسیسات تولید ما در ریاض یک نقطه عطف مهم برای HPE است و نشان دهنده تعهد قوی ما به بازار عربستان سعودی و برنامه ساخت عربستان است.» با این سرمایه گذاری بلندمدت، ما مشتاقانه منتظر حمایت از برنامه رشد جاه طلبانه کشور و به کارگیری فناوری های نسل بعدی در قلب برخی از بزرگترین پروژه های توسعه جهان هستیم. ما مفتخریم که با آوردن تولیدات فناوری اطلاعات سازمانی به این کشور برای اولین بار، ایجاد مشاغل بسیار ماهر برای اتباع سعودی و تسریع در توسعه اکوسیستم فناوری محلی، بر تعهد ریشه‌دار خود به عربستان سعودی استوار می‌شویم.»

منبع خبر : hpe.com

دایاسرور، تخصصی ترین مرکز فروش و پشتیبانی محصولات HPE و EMC

Untitled