سیسکو (cisco) با استفاده از هوش مصنوعی خطاهای شبکه را پیش بینی میکند.

سیسکو (cisco) می‌گوید که پس‌ از دو سال تلاش توانسته است موتور تجزیه‌ و‌تحلیلی طراحی کند که خطاهای شبکه را قبل‌ از وقوع پیش‌بینی و حتی با یکپارچگی کافی و آموزش دقیق به‌صورت خودکار آن‌ها را رفع کند. بنابراین، اگر تاکنون به این ایده فکر کرده‌اید که شبکه‌ی خود را هوشمندسازی کنید تا بتواند مشکلاتش را پیش‌بینی و به‌طور خودکار آن‌ها را مرتفع کند، شرکت سیسکو این رؤیا را تحقق بخشیده است.
یکی از سخن‌گویان سیسکو به رسانه ریجستر گفت: «موتور پیش‌بینی‌کننده‌ی شبکه سیسکو از مدل‌های مختلف یادگیری ماشینی بهره می‌برد.»

هوش مصنوعی سیسکو (cisco)
سیسکو (cisco) هنوز اعلام نکرده است که دقیقاً کدام محصولات این شرکت به این ویژگی مجهز می‌شوند؛ اما به‌صورت سربسته به ریجستر گفته است که موتور تحلیلی پیش‌گویانه‌ی سیسکو (cisco) در سال‌های آینده طیف گسترده‌ای از محصولات و سرویس‌ها را پوشش خواهد داد.
این تکنولوژی سیسکو (cisco) می‌تواند به مدیر شبکه راهکارهایی را توصیه کند؛ ازجمله تغییر مسیر ترافیک و حالت «trusted» که به موتور اجازه می‌دهد برخی از فعالیت‌ها را به‌صورت خودکار انجام دهد. سیسکو (cisco) درباره‌ی فعالیت‌های خودکار موتور گفت که انتخاب مسیر، کیفیت سرویس و تغییرات پیکربندی و… را شامل می‌شود و به‌طور‌کلی هر فرایندی که بدون تأیید مدیر شبکه می‌تواند انجام شود، محدود خواهد بود.
تا این لحظه، سیسکو (cisco) درباره‌ی اینکه این ویژگی در چه زمانی و از چه طریقی دردسترس قرار خواهد گرفت، جزئیاتی منتشر نکرده و فقط گفته‌ است که در رویدادی زنده‌ در ژوئن سال جاری (خرداد ۱۴۰۱)، اطلاعات بیشتری درباره‌ی موتور پیش‌گویانه خود ارائه خواهد کرد.