زمزمه‌هایی درمورد احتمال پایان کار برند Core i اینتل شنیده می‌شود و به‌نظر می‌رسد این خبر واقعیت دارد.
نام تجاری Core i از حدود ۱۵ سال پیش تاکنون به‌عنوان برندی برای شناسایی پردازنده‌های اینتل مورد استفاده قرار می‌گیرد. نسل اول این پردازنده‌‌ها در سال ۲۰۰۸ عرضه شد و اکنون به یکی از میراث‌های تیم آبی تبدیل شده است.
این شرکت به‌جای برندهای Core i3، I5، i7 و i9 از Core Ultra در تراشه‌های جدیدش استفاده خواهد کرد اما جزئیات زیادی در این رابطه دردسترس نیست.

پردازنده‌های Core i پس از 15 سال کار خواهند رفت
نام Core Ultra از چند جهت جالب است. اول از همه استفاده از واژه‌ی Ultra به اصطلاحی بسیار محبوب‌ در برندسازی فناوری تبدیل شده است. اپل از این اصطلاح برای تراشه‌های سری M خود استفاده کرده و به‌عنوان مثال M1 Ultra یکی از قدرتمندترین پیکربندی‌های سیستم-روی-چیپ سری M1 به حساب می‌آید که فقط در مک استودیو مورد استفاده قرار گرفته است.

آیا تیم آبی روش اپل را با Core Max و Core Pro دنبال خواهد کرد؟ این احتمال رخ خواهد داد اما هنوز نمی‌توان با قاطعیت درمورد آن نظر داد.

حتی در شرایطی‌ که به‌نظر می‌رسد اینتل از نام تجاری مشابه تراشه‌های اپل استفاده خواهد کرد اما درک درست از نام پردازنده‌های این شرکت همیشه دشوار بوده و به‌عنوان مثال تفاوت میان تراشه‌های سری H و سری U از نظر عملکرد بسیار زیاد است. در همین حال، تأکید بر Core i5 و Core i7 معمولاً نشان‌دهنده‌ی تفاوت کمتر در عملکرد است.