طنزی عجیب در دنیای تکنولوژی : ژاپن تصمیم دارد استفاده از فلاپی را کنار بگذارد

تارو کونو، وزیر دیجیتال ژاپن، وعده داده است قوانینی را وضع کند تا الزام ارسال داده‌ها به دولت روی فلاپی دیسک و سایر رسانه ‌های فیزیکی را از میان بردارد. وی قول داد قوانین ژاپن که استفاده از فلاپی دیسک و CDها در سیستم‌های این کشور را تثبیت کرده است، متوقف خواهد کرد.

کونو در توییتی در حساب رسمی انگلیسی ‌زبان توییتر خود منتشر کرد و در آن نوشت به‌عنوان بخشی از تحول دیجیتالی، به شهروندان اجازه خواهد داد تا داده‌های مدنظر خود را به‌ طور‌آنلاین برای دولت ارسال کنند.

فلاپی دیسک ها در ژاپن

تارو کونو اظهار کرد که حدود ۱۹۰۰ ماده در قوانین ژاپن وجود دارد که کسب ‌وکارها را ملزم می‌ کند تا فرم‌ ها را روی فلاپی دیسک برای دولت ارسال کنند. علاوه‌براین، ۱۵۷ قانون دیگر در این کشور وجود دارد که براساس آن‌ ها، داده ‌ها باید به‌ طور‌خاص روی دیسک‌های نوری و دیسک‌های مغناطیسی و نوارهای مغناطیسی ارسال شوند.

ژاپن، تنها کشوری نیست که با وجود پیشرفت‌های سرسام‌آور در حوزه‌ی تکنولوژی، همچنان از فلاپی دیسک استفاده می‌کند. نیروی هوایی ایالات متحده نیز تا سال ۲۰۱۹ از فلاپی دیسک برای مدیریت زرادخانه‌ی هسته ‌ای خود بهره می ‌برد که سرانجام در آن سال، هارد درایو را جایگزین دیسک‌ های قدیمی کرد.

 

منبع : زومیت

دایاسرور، تخصصی ترین مرکز فروش و پشتیبانی محصولات HPE و EMC

Untitled