باتری سرور اچ پی که باتری پشتیبان کش یا battery-backed cache نیز نامیده می‌شود، باتری ‌ای‌ است که وظیفه نگهداری از اطلاعات کش در صورت قطع برق را به عهده دارد. این باتری هنگام اختلال در سیستم برق ورودی، از کار افتادن ناگهانی سرور یا رید کنترلر، انرژی لازم برای حفظ داده‌ های موجود روی کش را تامین کرده و به طور خودکار این داده‌ها را روی دیسک می‌ نویسد.

باتری ‌های ساخت hp که به عنوان «باتری پشتیبان کش» استفاده می ‌شوند، قابل شارژ هستند و ظرف چند ساعت شارژ می‌ شوند. قابل شارژ بودن باتری سرور hp باعث می‌شود حتی پس از قطع برق، شارژ کامل را حفظ کنند. در صورت وصل شدن مجدد برق، باتری سرور hp از داده ‌های کش محافظت می‌کند و اجازه نمی ‌دهد عملیات write مجددا آغاز شود مگر این‌ که باتری ها برای پشتیبان‌ گیری از داده‌ ها، شارژ شده باشند.

باتری سرور HPE

تکنولوژی هشدار خرابی باتری سرور hp چگونه عمل می ‌کند؟

کمپانی HP یک اعلان پیش از خرابی را برای خرابی باتری HPE Smart Storage به نسخه 2.55 به بعد از سیستم عامل HPE Integrated Lights Out (iLO) 4 اضافه کرده است. الگوریتم این فناوری، اطلاعات باتری را به صورت real time می‌ خواند تا تعیین کند که آیا باتری قرار است از کار بیفتد یا خیر. این ویژگی به کاربران این امکان را می‌دهد که تعویض باتری را به درستی برنامه ریزی کنند. کمپانی HP توصیه می‌کند که باتری را ظرف یک هفته پس از اعلان خطر، تعویض کنید تا از اتفاقات ناگوار و تاثیرات منفی که ممکن است حین انجام کار رخ دهد، جلوگیری نمایید.
هنگامی که باتری raid controller به طور غیرمنتظره‌ ای از کار می ‌افتد، ممکن است یک یا همه موارد زیر رخ دهد:
• حافظه پنهان کنترلر غیرفعال شود.
• عملکرد سرور کاهش یابد
• پیام‌های خطا ممکن است در گزارش‌های IML سرور و گزارش‌های سیستمی در سیستم عامل، نمایش داده شوند.

شما همچنین میتوانید مقاله زیر را نیر مطالعه کنید: 

سرور از چه قطعاتی تشکیل شده است

چگونه بفهمیم باتری سرور hp نیاز به تغییر دارد؟

یکی از بهترین روش‌ها برای فهمیدن این موضوع، چک کردن ال ای دی سلامت سرور یا همان
Server Health LED است. هنگامی که باتری نیاز به تغییر داشته باشد، LED سلامت سرور از رنگ سبز ثابت به کهربایی چشمک زن تغییر می‌کند. همچنین با بررسی وضعیت باتری از طریق گزارش های IML نیز می‌توانید از وضعیت سلامت باتری اطمینان حاصل کنید.

انواع باتری رید کنترلر سرور hp

باتری رید کنترلر سرور hp در دو نوع قابل تهیه است:
1. باتری سرور ۱۲ واتی: این نوع باتری سرور hp می‌تواند تا ۳ دیوایس مجزا را در سیستم پشتیبانی کند و مخصوص پرولیانت سرورهای BladeSystem و پرولیانت سرور Apollo XL230k Gen10 است.
2. باتری سرور ۹۶ واتی: این مدل از باتری سرور hp می‌تواند تا ۲۴ دیوایس مجزا را در سیستم پشتیبانی کند و مخصوص پرولیانت سرورهای ML و DL و SL است.

باتری سرور HPE

معیارهای انتخاب باتری سرور hp

انتخاب باتری سرور بر اساس نوع باتری مورد استفاده، ظرفیت باتری و سادگی در بازیابی کردن داده‌ها متفاوت است. معیارهایی که بر عملکرد و طول عمر باتری سرور تاثیرگذار هستند عبارتند از:
• ( تاریخ تولید باتری ) در لبه بیرونی محفظه باتری با فرمت MMYY قابل مشاهده است.
• دمای محیط سرور
• اثر ظرفیت حافظه یا capacity memory effect
• تعداد دفعات تخلیه عمیق (deep discharge) قبل از کاهش ظرفیت باتری
• کاهش ظرفیت ناشی از شارژ مداوم قطره‌ ای
• دقت عمل در اندازه ‌گیری ظرفیت باقیمانده باتری

دایاسرور، تخصصی ترین مرکز فروش و پشتیبانی محصولات HPE و EMC

Untitled