دیتاسنتر چیست ؟

مرکز داده ساختاری است که گروه بزرگی از سرورهای کامپیوتری شبکه‌ای را در خود جای می‌دهد که معمولاً توسط مشاغل، دولت‌ها و سازمان‌ها برای ذخیره‌سازی، پردازش یا توزیع از راه دور مقادیر زیادی داده استفاده می‌شود. درحالی‌که بسیاری از سازمان‌ها خدمات محاسباتی را در همان مکان دفاتر خود انجام می‌دهند که از عملیات روزانه آن‌ها پشتیبانی می‌کند، دیتاسنتر ساختاری است که به پردازش و مدیریت داده‌ها در مقیاس بزرگ و به‌صورت ۲۴ ساعته خواهد پرداخت.
تعدادی از دیتاسنترهای معروف ایران:
وظیفه خیلی از دیتاسنتر های ایران این است که اینترنت کشور رو تامین کنند و وظیفه عده ای دیگر از دیتاسنتر های ایران این است که که اطلاعات مهم کشوری هموطنان رو داخل خودشون نگهداری کنند، مثلا دیتاسنتر های بانکی وظیفه دارند اطلاعات حساب های بانکی و تراکنشات رو داخل خودشون نگهداری و تجزیه تحلیل کنند، دیتاسنتر های ایران هر روز روند رو به رشد دارند و به تعداد اون ها افزوده میشه و خیلی از دیتاسنتر های ایران هم وظیفه دارند اطلاعات سایت های ایرانی رو داخل خودشون نگهداری کنند، نگهداری اطلاعات سایت ها در دیتاسنتر های ایران همواره باعث میشه امنیت نگهداری اطلاعات بیشتر باشن و اطلاعات موجود در سایت ها با سرعت بسیار بیشتری برای کاربران ایرانی بارگزاری شوند، به عنوان مثال اطلاعات بسیاری از سایت های خبری بزرگ فارسی زبان در داخل دیتاسنتر های ایرانی نگهداری میشه.

با دیتاسنتر های معروف ایران آشنا شوید

1. دیتاسنتر پارس آنلاین:
پارس آنلاین نیز یکی از بزرگترین مجموعه شرکت های خصوصی در زمینه ارائه خدمات دسترسی به اینترنت پرسرعت در سرتاسر کشور هستش که حتما با سرویس های ارائه خدمات اینترنت ADSL آشنایی دارید.

با دیتاسنتر های معروف ایران آشنا شوید
2. دیتاسنتر افرانت:
شرکت افرانت که از سال ۱۳۷۶ فعالیت خود را در زمینه توزیع سرویس های دسترسی به اینترنت آغاز نمود همراه با روند رشد اطلاعات داخل کشور که ایجاب می کرد وب سایت ها از هاست های خارج از کشور به هاست های داخل ایران انتقال پیدا کنند یکی از برگترین مراکز داده یا همان دیتاسنتر ها را داخل ایران تاسیس کرد.

با دیتاسنتر های معروف ایران آشنا شوید
3. دیتاسنتر آسیاتک:
شرکت انتقال داده های آسیاتک هم یکی از بزرگترین شرکت های ارائه خدمات دسترسی به اینترنت پرسرعت محسوب می شود، این شرکت نیز توسط تجهیزات دیتاسنتر و زیرساختی خود قادر است خدماتی مانند: میزبانی وب اشتراکی و سرور مجازی اختصاصی و سرور اختصاصی و میزبانی سرور ارئه دهد.

با دیتاسنتر های معروف ایران آشنا شوید
4. دیتاسنتر تبیان:
موسسه فرهنگی تبیان در سال ۱۳۸۸ یکی از بزرگترین و قدرتمند ترین دیتاسنتر های ایران را به بهره برداری رسانده است، این دیتاسنتر ایرانی در فضایی به مساحت ۵۰۰ متر مربع و در ۴ طبقه احداث شده است که سالن اصلی این دیتاسنتر دارای ۷۲ رک سرور می باشد.
5. دیتاسنتر شاتل:
شاتل اپراتور اینترنت ثابت ADSL و TD-LTE در ایران می‌باشد.
6. دیتاسنتر ایرانسل:
دیتاسنتر بزرگ ایرانسل ۴۰۷ رک دارد و مساحت آن به ۱۵۱۸ متر مربع می رسد. این دیتاسنتر ظرفیت مراکز داده کشور را ۲۵ درصد افزایش داده است. این دیتاسنتر ۴۵۰۰ سرور جدید با قابلیت میزبانی ۴۰ هزار سرور مجازی در فضای ابری را دارد.
7. دیتاسنتر ابر آروان
آروان شرکتی های‌تک در حوزه‌ی فناوری ابری است که کار خود را از سال ۱۳۹۴ آغاز کرده است و با ده‌ها محصول و قابلیت ابری مختلف مانند شبکه توزیع محتوا (CDN)، سرور ابری، پلتفرم ویدیویی، کانتینر ابری و آبجکت استوریج، زیرساخت کسب‌وکارهای آنلاین، سازمان‌ها و استارت‌آپ‌ها را تامین می‌کند.
ابر آروان با در اختیار داشتن ۴۰ پاپ‌سایت در سراسر ایران و جهان، پاسخ‌گوی نیازهای زیرساختی بیش از ۶۰ هزار مشتری داخلی و خارجی است.
8. دیتاسنتر زیرساخت
9. دیتاسنتر شهراد
10. دیتاسنتر همراه اول
11. دیتاسنتر بانک ملی
12. دیتاسنتر بانک سامان
13. دیتاسنتر بانک ملت
14. دیتاسنتر بانک دی
15. دیتاسنتر مبنا
16. دیتاسنتر جایگاه
17. دیتاسنتر هاست ایران
18. دیتاسنتر نگاه روشن پارس
19. دیتاسنتر فن آوا
20. دیتاسنتر امین
21. دیتاسنتر بانک تجارت
22. دیتاسنتر بانک کشاورزی
23. دیتاسنتر بانک صادرات
24. دیتاسنتر روند تازه
25. دیتاسنتر پارس دیتا
26. دیتاسنتر روند تازه
27. دیتاسنتر سروش رسانه
28. و …..

 

 

خرید سرور HPE :

شرکت دایاسرور از سال 1383، فعالیت خود را با عرضه سرورها و تجهیزات قدرتمند HP آغاز نموده و در حال حاظر دارای یکی از کاملترین مجموعه تجهیزات سرور و ذخیره ساز HP و EMC و متعلقات آن می باشد.
شما میتوانید در صورت نیاز به خرید سرور و ذخیره ساز ، مشاوره رایگان ، طراحی و نصب و راه اندازی محصولات اورجینال HPE و EMC ، همچنین مشاوره و تامین بهترین زیرساخت های سخت افزاری (…,Rack، Server Storage, Synergy, 3PAR, Switch ) برای اتاق سرور، با مشاوران ما در بخش فروش سرور (تلفن 88500466) متناسب با نیاز سازمان خود تماس حاصل فرمایید.

دایاسرور، تخصصی ترین مرکز فروش و پشتیبانی محصولات HPE و EMC

Untitled

منابع :

فالنیک

طوبی

ایران سرور

افرانت

ابرآروان

میزبان فا