Samsung Networks ، بازوی تجهیزات شبکه samsung ، اعلام کرده است که با استفاده از تجهیزات mmWave 5G خود، به سرعت متوسط دانلود ۱٫۷۵ گیگابیت‌برثانیه در فاصله‌ی ۱۰ کیلومتری دست یافته است. این شرکت با همکاری NBN استرالیا با انجام آزمایش میدانی، موفق شده است چنین رکوردی ثبت کند.

براساس اعلام SamMobile، حداکثر سرعت دانلود ازطریق تجهیزات 5G samsung در آزمایش اخیر این شرکت ۲٫۷۵ گیگابیت‌برثانیه و متوسط سرعت آپلود آن ۶۱٫۵ مگابیت ‌برثانیه بود. این رکورد جدید با استفاده از اتصال دسترسی بی‌سیم ثابت (FWA) با دستگاه ماکرو فشرده‌ی ۲۸ گیگاهرتزی غول فناوری کره‌‌جنوبی به‌دست آمد که از نسل دوم تراشه‌ی مودم 5G این شرکت بهره می‌برد. این ایستگاه پایه و رادیو و آنتن را به‌صورت واحد دراختیار دارد و درحال‌حاضر، حامل‌های شبکه در ژاپن و کره‌‌جنوبی و ایالات‌ متحده از آن استفاده می‌کنند.
فناوری samsung به اپراتورهای اجازه می‌دهد تا با بهره‌گرفتن از باندهای مختلف mmWave 5G، سرعت دانلود و آپلود بیشتری تجربه کنند. این شرکت اعلام کرد طی آزمایش خود از هشت مؤلفه‌ی حامل (8CC) استفاده کرده است. به‌عبارت‌دیگر، سامسونگ از تجمع ۸۰۰ مگاهرتز طیف موج‌های میلی‌متری بهره گرفته است.

samsung می‌گوید که دستاورد جدید این شرکت ثابت می‌کند که mmWave 5G برای مناطق شهری متراکم و پوشش گسترده‌تر شبکه‌ی FWA در مناطق دورافتاده و روستایی مناسب است. این امر شکاف ارتباطی میان شهرها و مناطق روستایی را کاهش می‌دهد. گفتنی است غول فناوری کره‌ای در چند سال گذشته به‌عنوان یکی از برندهای مطرح در فضای تجهیزات شبکه‌های 5G فعالیت می‌کند.

 

منبع : زومیت