شیائومی تنها شرکت فناوری نیست که از یک ربات پیشرفته انسان نما رونمایی می‌کند، چرا که تسلا و ایلان ماسک هم قبلا نیز چنین رباتی را معرفی کرده بودند. حالا شیائومی با معرفی این ربات می‌خواهد به رقابت با تسلا بپردازد و این شرکت را به چالش بکشد.

ربات چینی‌ها 177 سانتی‌متر قد و 52 کیلوگرم وزن دارد و برای کنترل آن از الگوریتم کنترل بدن شیائومی استفاده شده است. این الگوریتم می‌تواند 21 مفصل ربات مذکور را با یکدیگر هماهنگ کرده و شرایط حرکتی ربات فراهم کند.

این ربات علاوه بر راه رفتن و تکان دادن دست و بخش‌های مختلف بدن خود، قادر است 45 احساس انسانی را تفسیر کند. به عبارت دیگر، با توجه به هوش مصنوعی استفاده شده، این محصول قادر است بخش‌هایی از عواطف و احساس‌های انسانی را درک کند و حتی می‌تواند هر روز مهارت‌های جدیدی را یاد بگیرد.

ربات جدید شیائومی

شیائومی هرچند این ربات را به دنیای تکنولوژی معرفی کرده است اما هنوز در مراحل اولیه توسعه قرار دارد. به گفته شیائومی، مراحل توسعه این ربات تا زمان عرضه نهایی آن همچنان ادامه خواهد داشت. بر اساس گزارش‌ها، ربات مذکور با برچسب قیمتی 89 هزار تا 104 هزار دلار به کاربران عرضه می‌شود.

 

منبع :  techcrunch