هارد درایو هلیومی Midline اچ پی یکی از هارد درایوهای هلیومی اچ پی است که هنوز زمان زیادی از تولّد آن نمی گذرد. هارد درایوهای هلیومی اچ پی از محصولات خاص اچ پی هستند که امنیت و ظرفیت فوق‌العاده بالایی دارند و برای مصارف خاص مورد استفاده قرار می گیرند.

 12 Midline ترابایتی است و علاوه بر صرفه اقتصادی، بیشترین ظرفیت سخت‌افزاری را با قابلیت اطمینان فراهم می‌کند.
وجود گاز هلیوم باعث می‌شود که درایوها ظرفیت بالایی را فراهم می‌کنند، بی‌صداتر و خنک‌تر کار کنند و برق کمتری نیز مصرف می‌کنند. هاردهای هلیومی با مصرف برق کمتر، حرارت کمتری تولید می‌کنند و سریعترند.

هاردهای هلیومی hpe

شما همچنین میتوانید مقاله زیر را نیر مطالعه کنید: 

سرور از چه قطعاتی تشکیل شده است

چگونگی ساختار درایوهای هلیومی :

با اینکه هارد درایوها عایقکاری و مهرو موم شده هستند، اما باز هم در داخل آنها هوا وجود دارد. این هوای موجود در HDDها می‌تواند صدمات ناشی از لرزش صفحات هارد را کاهش دهد. لرزش صفحات هارد، تولیدکنندگان را مجبور می‌کند تا بین صفحات در یک هارد، فاصله بیشتری تعبیه کنند اما چگالی ذخیره‌سازی هارددیسک‌ها محدود می‌شود. (منظور از چگالی ذخیره‌سازی، نسبتِ فضای ذخیره‌سازی به فضای فیزیکی که هارد اشغال می‌کند، است)
در درایوهای جدیدتر که با گاز هلیوم پر شده‌اند، به طور مجازی این لرزش‌ها حذف شده‌اند زیرا چگالی گاز هلیوم، یک هفتم چگالی هواست. این کمتر بودن چگالی هلیوم، باعث می‌شود تا مکانیسم خواندن/نوشتن، راحت‌تر و دقیق‌تر انجام شود و مقاومت چرخش صفحات دیسک کمتر شود.

هاردهای هلیومی hpe

 

شما همچنین میتوانید مقاله زیر را نیر مطالعه کنید: 

تفاوت هاردهای سرور با هاردهای معمولی

کارایی درایو های هلیومی:

هارد درایو هلیومی Midline اچ پی برای محتوای های دیجیتالی که در حال رشد هستند، ذخیره‌سازی در حجم بالا و محیط‍‌های زیرساخت وب و کلودها کارایی بسیار بالایی دارند. در این زمینه، محصولات متنوعی از راهکارهای بهینه شده ارائه شده که شامل 12 ترابایت فضای ذخیره‌سازی در یک دستگاه منفرد است.

سنسورهای ارتعاشی چرخشی، حرکات چرخشی را به گونه‌ای بهینه کرده‌اند که قابلیت اطمینان در سطح انترپرایز، هارد درایو هلیومی Midline اچ پی را فراهم می کند. این درایوها که هم به صورت 2.5 اینچی(SFF) و هم 3.5 اینچی(LFF) موجود هستند، طیف گسترده‌ای از ظرفیت‌ها را فراهم می‌کنند.

 

شما همچنین میتوانید مقاله زیر را نیر مطالعه کنید: 

بررسی Raid 0 تا Raid 6

ویژگی های هارد های هلیومی :

تکنسین های مرکز تعمیر هارد اچ پی می گویند با استفاده از HPE Digitally Signed Firmware، می‌توانید از دسترسی غیر مجاز به اطلاعات خود جلوگیری کنید. , وجود گاز هلیوم در هارد درایو هلیومی Midline اچ پی باعث می‌شود که درایوها ظرفیت بالایی را فراهم ‌کنند، بی‌صداتر و خنک‌تر کار کنند و برق کمتری نیز مصرف کنند.
HPE DS در هاردهای جدید، این امنیت و اطمینان را فراهم می‌کند که فریمور درایو از منبع مورد اعتماد و مطمئنی استفاده کند و محافظ در مقابل حملات مخرب باشد.
به گفته تکنسین های مرکز تعمیرات هارد اچ پی وجود گاز هلیوم در هارد درایو هلیومی Midline اچ پی باعث می‌شود که درایوها ظرفیت بالایی را فراهم ‌کنند، بی‌صداتر و خنک‌تر کار کنند و برق کمتری نیز مصرف کنند.
هاردهای هلیومی با مصرف برق کمتر، حرارت کمتری تولید می‌کنند و سریع ترند. این یکی از ویژگی های بسیار قابل توجه اینگونه از هارد ها است.

هارد هلیومی2

دایاسرور، تخصصی ترین مرکز فروش و پشتیبانی محصولات HPE و EMC

Untitled