انتخاب سرور مناسب همیشه برای ادمین هاش شبکه چالش بزرگ و حساسی به شمار می آید که نگرانی آنها در این باره کاملا درست است زیرا با توجه به قیمت سرور ها انتخاب سروری که پاسخگوی نیاز سازمان شما باشد چالشی بزرگ است.

برای مثال اگر انتخاب شما سروری قوی باشد قطعا نمیتوانید از تمام قدرت پردازشی آن نهایت استفاده را داشته باشید و بالعکس اگر انتخاب شما سروری کوچک و ضعیفتر باشد پاسخگوی نیاز سازمان شما نیست.

گاهی هم ادمین های شبکه برای صرفه جویی در هزینه و سراغ سرور های دست دوم می روند که این انتخاب ممکن است تبعات و مشکلات بسیار زیادی برای سازمان شما بوجود بیاورد. در این صورت ادمین ها و سازمان ها مجبور میشوند در آینده ای نه چندان دور با صرف هزینه های بسیار بیشتری به تهیه سرور نو و اورجینال روی بیاورند.
در این مقاله قصد داریم تا نکات مهم انتخاب سرور مناسب را در اختیارتان قرار دهیم و شما اطلاعات لازم را در این زمینه بدست آورید.

راهنمای انتخاب سرور مناسب2
  • نکات پایه که باید به آن توجه کنید این است که :

1. کسب و کار شما چه میزان بزرگ است؟
2. سازمان شما چه تعداد کارمند دارد؟
3. اهداف سازمان شما چیست؟
4. آیا در آینده امکان رشد در سازمان شما وجود دارد؟
5. آیا در آینده برنامه ای برای تغییر زیرساخت های سازمان خود دارید یا خیر؟
6. آیا نیاز به سروری دارید که در آینده قابلیت توسعه داشته باشد؟
7. به هزینه های جانبی توجه داشته باشید؛ برای مثال اگر سرور رکمونت انتخاب کنید نیاز به تهیه رک نیز دارید.
8. سروری که تهیه میکنید باید خدمات گارانتی معتبر از شرکت های با سابقه درخشان داشته باشد.
9. شرکتی که قصد دارید سرور خود را از آن تهیه کنید دارای کارشناسان فنی با سابقه و دانش فنی بالا باشد تا شما را در صورت بروز مشکلات کمک نمایند.

  • نکته بعدی که ادمین های شبکه باید به آن توجه کنند، میزان بودجه ایست که سازمان شما برای تهیه سرور به آن اختصاص داده است.

شاید شما هم مانند بسیاری از سازمان ها با مشکل بودجه برای تهیه سرور مواجه هستید. اگر انتخاب شما سروری پرقدرت اما با قیمت بالا است و مشکل بودجه مواجه هستید باید به این نکته توجه داشته باشید ، درست است که در ابتدا هزینه زیادی بایت تهیه سرور نو و اورجینال مناسب سازمان خود می کنید اما در آینده با مشکلاتی مانند خرابی سرور ، نداشتن گارانتی معتبر و یا حتی بیشتر شدن لود کاری نخواهید داشت.

( در واقع شما با کارشناسی مناسب تکنیک ROI ، بازگشت سرمایه در سازمان خود را لحاظ نموده اید.)

راهنمای خرید سرور برای شرکت ها

انتخاب سرور مناسب از خانواده HPE :

یکی از اولین نکاتی که در هنگام خرید سرور باید به آن توجه داشته باشید پشتیبانی و خدمات پس از فروش آن میباشد.

اگر سروری که انتخاب میکنید از برند معتبری نباشد قطعا پشتیبانی مناسبی هم نخواهد داشت و در صورت بروز مشکل و خرابی کارشناسان فنی که قادر به تعمیر آن می باشند نیز کمتر می باشد. بنابراین بهتر است در هنگام خرید سرور به دنبال پرفروش ترین ها باشید تا در صورت خراب شدن قطعات امکان تعمیر و تعویض ساده آن ها وجود داشته باشد. شرکت HPE یکی از بزرگترین شرکت ها در حوزه فناوری اطلاعات در دنیا محسوب می شود .

این شرکت هم اکنون جزو رده اول و پرفروش ترین و محبوب ترین سرور در ایران میباشد. شما میتوانید برای آشنایی با پرفروش ترین سرور ها در ایران مقاله ” پرفروش ترین سرورها در بازار ایران” را نیز مطالعه کنید .

راهنمای خرید سرور برای شرکت ها

1. سرورهای ML عموما برای سازمان‌های کوچک و بعضی برای سازمان‌های متوسط مانند شعبه یک بانک
2. سرورهای DL عموما برای سازمان‌های متوسط و بعضی برای سازمان‌های کوچک
3. سرور Blade برای سازمان‌های بزرگ مانند دیتاسنترهای سازمان‌های بزرگی مثل ثبت احوال، ثبت اسناد و نیروی انتظامی. در دیتاسنترهای بزرگ می‌توان از سرورهای Apollo و Moonshot نیز استفاده کرد.

 

انتخاب سرور مناسب را از کجا انجام دهیم؟

با توجه با تمام نکاتی که در بالا گفته شد و کارشناسان شبکه انتخاب کردند که چه نوع سروری از نظر سخت افزاری مناسب سازمانشان است، حال باید آن را خریداری کنند.

انتخاب شرکت مناسب برای خرید سرور بسیار مهم است برای مثال:

1. شرکت مورد نظر شما چند سال سابقه فروش دارد.( بسیاری از شرکت های نو پا مدتی شروع به کار میکنند ومثلا بعد از مدت 2سال برای همیشه از بین میروند.)

2. شرکت مورد نظر گارانتی معتبر برای محصول ارائه دهد.

3. آیا آن شرکت دارای کارشناسان فنی و مدیران فنی مجرب است که از مرحله مشاوره ، خرید و پشیبانی محصول تا خدمات پس از فروش در کنار شما باشد.

4. شرکت دایاسرور از سال 1383، فعالیت خود را با عرضه سرورها و تجهیزات قدرتمند HP آغاز نموده و در حال حاظر دارای یکی از کاملترین مجموعه تجهیزات سرور و ذخیره ساز HP و EMC و متعلقات آن می باشد.
شما میتوانید در صورت نیاز به خرید سرور و ذخیره ساز ، مشاوره رایگان ، طراحی و نصب و راه اندازی محصولات اورجینال HPE و EMC ، همچنین مشاوره و تامین بهترین زیرساخت های سخت افزاری (…,Rack، Server Storage, Synergy, 3PAR, Switch ) برای اتاق سرور، با مشاوران ما در بخش فروش سرور (تلفن 88500466) متناسب با نیاز سازمان خود تماس حاصل فرمایید.